П`ятниця, 19.04.2024, 22:15

Історія школи

1927 рік – збудована Протасівська школа на 3 класні кімнати, під керівництвом голови сільської ради Близнюка Івана Івановича. Перші вчителі Сергій Іванович Сорокін та його дружина. Навчання проводилось у двох спарених класах – 1 і 2 клас, 3 і 4 клас. Згодом Протасівська школа стає повною початковою.

1939 рік – побудована Гордіївська початкова школа на 2 класні кімнати. Вчителі – Ткаченко Пантелеймон Трохимович та Мороз Надія.

1943 рік – звільнено від фашистів Іванівський район, школи відновили свою роботу. На території Нововасилівської сільської ради працювала школа в с. Протасівка. Спочатку працювало тільки 2 класи, а потім відкрився третій. Згодом стало працювати 5 класів. Вчителями були Романенко Паша Антонівна, Назаренко Катерина Артемівна, Діденко Катерина Сергіївна. В перші дні писали на дощечках крейдою, потім на саморобних зошитах з старих газет, книжок, паперових рудих мішків.

1950 рік - Протасівську школу реорганізовано у семирічну. Директором школи був Ткаченко П.Т.

1957 рік - за рішенням правління колгоспу на чолі з головою Гавришем П.А. розпочалося будівництво нової школи в с.Нововасилівка. Ще тільки заклали фундамент, а працьовиті руки школярів взялися за благоустрій школи : діти за 2 роки висадили 264 дерева . Зі стінами школи ріс і сад.

1961 рік пішки (6 учнів на 4 класи). Діти перейшли навчатися до Протасівської школи, ходили – закрито Гордіївську школу 7 км.

1963 рік – збудована восьмирічна школа в с.Нововасилівка. Директор школи – Лактіонова Валентина Юхимівна, вчителі: Бутенко Микола Тимофійович, Бутенко Олександра Іванівна, Дмитренко Любов Григорівна, Протасова Любов Федорівна, Гришко С.І., Панасенко В.І.,ЖученкоВ.П.

Навчалися діти і з навколишніх сіл : Захарівки, Григорівки, Гаврилівки, Протасівки, Гордіївки. Перші випускники школи : Подчернін Петро, Гаврош Сергій, Трохименко Віктор, Лозова Алла, Чміль Людмила, Гриб Василь.

Нововасилівська школа була восьмирічною, але спочатку були зведені класи : 1-3, 2-4, 5,6,7,8.

1965 рік – збудовано інтернат для учнів з віддалених сіл на 45 місць. Перші вихователі : Лункін Григорій Миколайович, Зеленська Галина Григорівна.

1986 рік – почато навчання дітей-шестирічок. Для них обладнано спальні кімнати на 20 місць, ігрова кімната, навчальний кабінет, ігровий майданчик.

1988 рік – повна реконструкція шкільних приміщень : добудовано шкільну їдальню на 80 місць, обладнано кабінет ручної праці для учнів 1-3 класів, оформлено кабінети початкових класів. Директор школи : Дмитренко Л.Г. Була створена шкільна мікрокролеферма, на консервному заводі діяла учнівська бригада

1993 рік – збудована і введена в дію нова одинадцятирічна школа. Є в наявності всі навчальні кабінети. Директор школи : Трохименко Н.М.

2010-2011 навчальний рік - Нововасилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, директор школи: Гасаненко Т.В., педагогічний колектив налічує 21 вчитель.

2012 рік - школу реорганізовано в Нововасилівський навчально-виховний комплекс "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад".

Відкриття шкільного музею

Збірка скачати.../knizhka.doc